GNOME 3.2 laidiena piezīmes

1. Ievads

GNOME projekts ir starptautiska kopiena, kas strādā, lai padarītu lielisku programmatūru pieejamu visiem pa brīvu. GNOME koncentrējas uz programmatūras ērtumu, stabilitāti, pirmklasīgu internacionalizāciju un pieejamību. GNOME ir brīvā un atvērtā pirmkoda programmatūra. Tas nozīmē ka viss mūsu darbs ir brīvi pieejams, maināms un izplatāms.

GNOME izlaiž jaunu versiju katrus sešus mēnešus. Kopš pēdējās 3.0 versijas, apmēram 1270 cilvēki ir veikuši 38500 izmaiņas GNOME programmatūrā. Vai tevi ieinteresēti, ko mēs darām? Sekojiet mums Identi.ca, Twitter vai Facebook sociālajos tīklos. Latvijas lokalizācijas jaunumiem var sekot Twitter.

Ja vēlaties palīdzēt mums padarīt mūsu produktus vēl labākus, pievienojieties mums. Mēs vienmēr gaidām vēl vairāk cilvēkus, kas spēj tulkot no angļu valodas, palīdzēt ar mārketingu, rakstīt dokumentāciju, testēt un veikt izstrādi.

Jūs arī varat finansiāli atbalstīt mūs, kļūstot par GNOME draugu.

Ja vēlaties svinēt 3.2 versijas iznākšanu ar citiem, meklējiet, kur jums tuvumā notiks laidiena ballīte!

2. Kas jauns lietotājiem

2.1. No 3.0 uz zvaigznēm

Balstoties uz lietotāju atsauksmēm, daudz mazi uzlabojumi tika veikti, lai dotu plūstošāku pieredzi lietojot GNOME 3.2. Ir vērts atzīmēt šādus uzlabojumus:

  • Tagad ir vieglāk izmainīt loga izmēru, tā kā šim nolūkam domātais laukums ir palielināts.
  • Sistēmas iestatījumi tagad iekļauj saites uz saistītiem iestatījumiem. Piemēram, 'Tastatūra' sekcijai tagad ir saite uz tastatūras izkārtojuma konfigurāciju.
  • Virsrakstjoslas, pogas un citas kontroles tagad ir īsākas, padarot GNOME vieglāk izmantojamu mazajos ekrānos.
  • Ziņojumi apakšējā labajā stūri tagad atbalsta skaitītājus. Tas padara vieglāk redzēt cik daudz e-pastu jūs gaida, lai jūs to izlasītu, vai arī cik daudz atbilžu jūs esat palaidis kādā sarunā.
  • Izcelšanas efekts, kas norāda ka lietotne jau ir palaista, ir padarīts daudz nepārpotamāks.
  • Lietotāja izvēlnē ziņojumi var tikt konfigurēti neatkarīgi no tērzēšanas statusa.
  • Darbvietas pārslēdzējs pārskata režīmā paliek redzams pilnā apjomā gadījumā, ja jūs izmantojat vairāk kā vienu darbvietu.
  • Tagad lietotne, kas izmanto GNOME Shell paneļa kalendāru, var tikt norādīta atsevišķi (agrākās noklusētās Evolution vietā).
  • Baterijas enerģijas stāvokli tagad rāda izmantojot joslu.
  • "Fokuss seko pelei" režīms ir uzlabots, lai arī ir nepieciešams papildu darbs.

Lūdzu, rakstiet, mēs gaidām jūsu atsauksmes.

2.2. Tiešsaistes konti

Dokumenti, kontakti, kalendāri - visi tie var tikt glabāti lokāli jūsu datorā, taču šādas informācijas glabāšana tiešsaistē ir kļuvusi ļoti populāra. GNOME 3.2 vidē Tiešsaistes konti nodrošina vienu konkrētu vietu, kur pārraudzīt tiešsaistes avotus. Šie tiešsaistes konti tiek automātiski izmantoti Dokumenti, Kontakti, Empathy, Evolution lietotnēs, kā kā arī GNOME Shell paneļa kalendārā.

Attēls 1Tiešsaistes konti

2.3. Tīmekļa lietotnes

Atsevišķas tīmekļa vietnes tiek izmantotas kā lietotnes. Daudzas no tām tiek atvērtas tajā pašā mirklī kad dators tiek ieslēgts, kā arī tā ir atvērta visu laiku un tiek regulāri pārbaudīta. Vai tas nebūtu jauki, ja GNOME tās uzskatītu par īstām lietotnēm?

GNOME 3.2 padara iespējamu izmantot vietni kā lietotni pateicoties Epiphany, mūsu standarta tīmekļa pārlūkam. Lai to darītu, spiediet Ctrl-Shift-A, vai piekļūstiet File izvēlnei un izvēlieties Saglabāt kā tīmekļa lietotni. Pēc tam, kad tīmekļa lietotne ir izveidota, to var palaist no pārskata režīma.

Attēls 2Mikroblogošana kā tīmekļa lietotne

Šādai iespējai ir sekojoši ieguvumi:

  • Tīmekļa lietotnes var tikt viegli palaistas no pārskata režīma. Tās var arī tikt piespraustas pie izlases paneļa.
  • Viss logs tiek izmantots vietnei.
  • Lietotne ir var tikt izmantota saglabātās vietnes robežās. Mēģinājumi doties jebkur citur, piemēram, klikšķinot uz saites tiks pārvirzīti uz normāla pārlūka logu.
  • Ikona, kas tiek izmantota pārslēdzoties starp logiem vai startējot tīmekļa lietotni rāda vietnes logo vai samazinātu ekrānuzņēmumu no vietnes.
  • Tīmekļa lietotne ir atšķirta no vienkārša pārlūka. Galvenā pārlūka avārijas gadījumā tīmekļa lietotne netiek ietekmēta.

2.4. Pārvaldiet jūsu kontaktus

Kontakti ir jauna lietotne, kas koncentrējas uz cilvēkiem. Tās mērķis ir nodrošināt pārskatu par jums zināmajiem cilvēkiem, neatkarīgi no tā vai informācija par tiem ir glabāta tiešsaistē, Evolution vai arī čata lietotnē Empathy.

Attēls 3Kontaktu lietotne

2.5. Pārvaldiet savus dokumentus un failus

Darbojoties ar daudz dokumentiem, ir grūti vienmēr tiem izsekot līdzi. GNOME 3.2 ir veikti daži uzlabojumi, lai atvieglotu jūsu dzīvi šajā jomā.

2.5.1. Izpalīdzīgi faila atvēršanas un saglabāšanas dialoglodziņi

Atvērt un saglabāt failus tagad ir vieglāk. Atverot failu ar lietotni, GNOME izpalīdzīgi parādīs neseno failu sarakstu. Līdzīgi nesen izmantoto mapju saraksts tiks parādīts, saglabājot failu.

Attēls 4Nesen izmantotās mapes failu saglabāšanas dialoglodziņā

2.5.2. Dokumentu lietotne

GNOME 3.2 vidē lietotne 'Dokumenti' cenšas piedāvāt vienkāršu un efektīvu ceļu kā atrast, organizēt un pārlūkot jūsu dokumentus.

Attēls 5Jaunā Dokumenti lietotne

Pateicoties integrācijai ar Tiešsaistes konti, ir vienlīdz viegli atrast kā tiešsaistē, kā tepat glabātos dokumentus.

Attēls 6Dokumenti rāda tiešsaistes dokumentus

2.6. Ātri priekšskatīt savus failus pārvaldniekā

Failu pārvaldnieks tagad var ātri priekšskatīt filmu, mūzikas, attēlu un citus failus. Priekšskatījums var tikt parādīts un apslēpts, nospiežot atstarpe jeb tukšuma taustiņu.

Attēls 7GNOME 3 laidiena tusiņa bildes ātrais pārskats

2.7. Lielāka un labāka integrācija

2.7.1. Krāsu pārvaldība

Tā kā kā dažādas iekārtas var dažādi "saprast" krāsas, viena un tā pati bilde var izskatīties savādāk dažādos monitoros. Tāpat arī var atšķirties krāsu izdrukas starp dažādiem printeriem.

GNOME 3.2 ļauj kalibrēt iekārtas, lai nodrošinātu, ka tiek rādītas krāsas, kuras domājis attēla veidotājs.

Attēls 8Krāsu pārvaldība Sistēmas iestatījumi

2.7.2. Iebūvēta ziņojumapmaiņa

Jums vairs nav nepieciešams atvērt atsevišķu lietotni, lai pieteiktos uz čata un ziņojumapmaiņas servisiem. Sākot ar šo versiju GNOME to izdarīs jūsu vietā.

  • Ātri izmainiet savu pieejamības statusu izmantojot lietotāja izvēlni ekrāna augšējā labējā stūrī.
  • Ērti apstiprināt vai noraidīt jaunus kontaktu pieprasījumus, audio un video zvanus, kā arī failu pārraides.
  • Esiet informēts par to, ja gadījumā jums ir problēma savienojumā ar čata vai ziņojumapmaiņas servisu.

2.7.3. Wacom grafikas planšetes

Wacom grafikas planšetes var tikt konfigurētas Sistēmas iestatījumi.

2.7.4. Pieteikšanās ekrāns

GNOME 3 pieteikšanās ekrāns ir integrēts pārējā darbvirsmā un lietotāja pieredzē.

Attēls 9Pieteikšanās ekrāns

2.7.5. Skārienjūtīgā ekrāna iekārtas

Izmantojot planšetdatorus un līdzīgas skārienjūtīgā ekrāna ierīces, iekārtas pagriešana atbilstoši pagriezīs arī ekrānu. Papildus, skārienjūtīgā ekrāna ierīces nerādīs peles kursoru, ja pele nebūs pievienota.

2.7.6. Datu nesēja "karstā" piespraušana

GNOME 3 tagad piedāvā integrētus datu nesēju "karstās" piespraušanas paziņojumus.

Attēls 10"Karstās" piespraušanas paziņojumi

2.7.7. Meklēšana kontaktos

Meklēšana pārskata režīmā tagad jums ļauj veikt arī meklēšanu savos kontaktos.

Attēls 11Meklēšana kontaktos pārskata režīmā

2.8. Dokumentācija, kas jums patiesi palīdz

Tradicionālā lietotāja dokumentācija ir rakstīta kā papīra grāmata; labs stāsts, bet tas ir ļoti gars un prasa daudz laika, lai tam izburtos cauri. Tas nav ideāls, ja vēlaties ātri atrast veidu, kā veikt kādu konkrētu uzdevumu. Lai to atrisinātu, sekojošas lietotnes tagad iekļauj arī dokumentāciju, kura sakārtota pēc tēmām:

Darbvirsmas palīdzībai arī ir veikti lieli papildinājumi un uzlabojumi.

2.9. Vēl pievilcīgāka

3.2 ir veikti daudz mazu vizuālu uzlabojumu, padarot to pievilcīgāku kā nekad agrāk. Tas nebūtu iespējams bez lielā darba, kas paveikts vēl vairāk attīstot CSS atbalstu GTK+. Lai ko vairāk uzzinātu, skatiet Sadaļa 4.2 ― GTK+ 3.2.

Vizuālie uzlabojumi iekļauj:

  • Tumšā tēma: mediju lietotnes tagad var izmantot tumšās tēmas variantu. To izmanto Filmu atskaņotājs un Attēlu skatītājs.
  • Logu stūri tagad ir izlīdzināti, ar nogludināšanu.
  • Tērzēšanas ziņojumi ir vizuāli pievilcīgāki.
  • Daudzi dialoglodziņi - kā piemēram tīklošanas parolēm domātie - tagad ir tādā pašā stilā kā GNOME Shell.
  • Dažādi vizuālie uzlabojumi, kas priecēs cilvēkus, kas pievērš uzmanību detaļām - kā piemēram ēnas pogu etiķetēs, jaunā iekļautā rīkjosla un pacelto pogu stili, un uzlaboti nospiesto pogu stāvokļi. Papildus, fokusa četrstūri tiks rādīti tikai tad, ja lietotne tiks lietota ar tastatūru.

2.10. Bet tas vēl nav viss!

Tāpat kā lielās izmaiņas, tā arī daudzi mazi papildinājumi un uzlabojumi ir pieejami šajā GNOME laidienā.

  • Iespēja piekļūt un mainīt dokumentus, kas koplietoti izmantojot Apple Filing Protocol (AFP).

  • Filmu atskaņotājam ir pieejams jauns spraudnis, kas ļauj pagriezt video, kas ierakstīts citā orientācijā, piemēram, izmantojot foto kameru vai viedtālruni.

  • Šifrēšanas un sertifikācijas uzlabojumi:

    • Uzlabota lietotņu pieeja sertifikātiem un atslēgām un papildus tā padarīta konsekventāka izmantojot sertifikātu autoritātes, atslēgas un gudrās kartes izmantojot PKCS#11. (Papildus uzlabojumi šajā jomā plānoti arī 3.4 versijā.)

    • Jauns sertifikātu un atslēgu failu skatītājs, lai varētu ātri aplūkot šādus failus, izmantojot dubultklikšķi uz tiem Failu pārvaldniekā.

      Attēls 12Sertifikātu un atslēgas failu skatītājs

  • Empathy žurnālu skatītājam tagad ir skaidrāk saprotama saskarne. Empathy tagad arī atbalsta SMS sūtīšanu, un SIP konti var tikt norādīti kā spējīgi veikt PSTN zvanus. Šādi konti tad var tikt izmantoti, lai zvanītu uz stacionārajiem un mobilajiem telefoniem.

    Attēls 13Empathy žurnālu pārlūkotājs
  • NetworkManager 0.9 versija piedāvā atbalstu ātrai lietotāju pārslēgšanai, uzlabotu WiFi klejošanas režīmu, WiMAX atbalstu, elastīgas pieejas tiesības un centralizētu glabātuvi informācijai par tīkla savienojumiem.

  • Evolution tagad spēj pāradīt Google adrešu grāmatās saglabāto kontaktu attēlus. Turklāt, lai norādītu e-pasta servera alternatīvo portu, ir pieejams atsevišķs lauks.

  • Teksta redaktors Gedit piedāvā jaunus fragmentus Mallard un Markdown failiem, kā arī atjauninātus ātrās atvēršanas un meklēšanas dialoglodziņus.

  • Dažādi veiktspējas uzlabojumi. Visredzamākie tie ir pilnekrāna 3D spēlēs.

  • Iespēja mainīt reģionālos iestatījumus Reģiona panelī, Sistēmas iestatījumos.

  • Pārveidots fontu izvēlētāja dialoglodziņš.

    Attēls 14Jauns fontu izvēlētājs (lietotnē Gedit)

3. Kas jauns pieejamības jomā

GNOME 3.2 uz doto brīdi ir visskaistākā pieejamākā darbvirsma, ar uzsvaru uz uzticamību un lietojamību ikvienam.

Līdz GNOME 3.2 iznākšanai pieejamības tehnoloģiju lietotāji saskārās ar nepatīkamu dilemmu: nebija iespējams dinamiski aktivizēt pieejamības atbalstu. Pateicoties AT-SPI2 uzlabojumiem, lietotnēm tagad ir ceļš kā starpplatformu vidē noteikt vai pieejamības atbalsts ir aktivizēts un ja ir, tad kā to aktivizēt. GNOME ir pirmie, kas to nodrošina, tāpēc ir nepieciešams papildu darbs, lai tas strādātu starp dažādām darbvirsmu platformām.

Citi uzlabojumi:

  • Tiem lietotājiem, kuriem nepieciešama ekrāna tastatūra, ir izveidota jauna un ar daudziem uzlabojumiem.

    Attēls 15Ekrāna tastatūra
  • Izmantot tastatūru pārskata režīmā ir ērtāk kā nekad. Papildus tam, ka tā ir pilnībā pārvaldāma izmantojot tastatūru, ekrāna lasītāja Orca lietotājiem pieredze būs daudz uzticamāka un precīzāka.

  • Orcamigrācija uz introspekcijas izmantošanu ir padarījušas GNOME ekrāna lasītāju daudz fiksāku. Un tā kā tagad ATK tilts klausās signālus tikai palīdzošo tehnoloģiju izmantošanas gadījumā, pieejamības atbalsta aktivizēšana GNOME vidē vairs nevajadzētu izraisīt veiktspējas jūtamu kritumu.

  • Pieejamības servisa saskarne AT-SPI2 ir ļoti stabilizēta: ir salabotas avārijas, atmiņas noplūdes, ka arī daudzas citas kļūdas.

  • GNOME pieejamības ieviešanas bibliotēka Gail ir pilnībā apvienota ar GTK+, vedot GNOME vēl vienu soli tuvāk pilnvērtīgai un iebūvētai sistēmai ar iebūvētu pieejamības atbalstu.

4. Kas jauns izstrādātājiem

Šīs izmaiņas ir svarīgas izstrādātājiem, kas plāno izmantot GNOME 3.2 izstrādes platformu. Ja jūs tās neinteresē, varat izlaist šo nodaļu un lasīt tālāk Sadaļa 5 ― Internacionalizācija.

GNOME 3.2 ir iekļauta arī pēdējā GNOME izstrādes platforma. Tajā ir iekļautas API un ABI stabilās bibliotēku kopas, pieejamas ar GNU LGPL licenci, ko var izmantot starpplatformu lietotņu izstrādei.

Lai uzzinātu ko vairāk par izstrādi GNOME vidē, apmeklējiet GNOME izstrādātāju centru.

4.1. GLib 2.30

GNOME zemā līmeņa programmatūras utilītbibliotēkā GLib ir iekļauti šādi uzlabojumi:

  • GApplication tagad var tikt izmantota neunikālām lietotnēm.
  • GLib tagad izmanto atsevišķu galveni Unix specifiskām API: glib-unix.h. Tā nodrošina galvenās cilpas avotu Unix signāliem.
  • GDBus atbalsta 'objektu pārvaldnieka' rakstu ar dažām jaunām saskarnēm.
  • GDBus tagad ir pieejams koda ģenerators: gdbus-codegen.
  • Atomārās operācijas ir pārrakstītas, lai izmantotu gcc iebūvējumus; izsaukumi ar eksplicitām formām (casts) var būt problemātiska.
  • Ir pievienotas atomāras operācijas ar norādēm, ieskaitot bitu slēgumus norādes izmēra lokācijām.
  • Vienību politika ir izmainīta, lai dotu priekšroku SI mērvienībām; g_format_size_for_display ir aizstāts ar g_format_size.
  • Ir pievienots atbalsts HMAC digestiem: GHmac.
  • Saskarne sertifikātu un atslēgu uzmeklēšanai ir pievienota: GTlsDatabase. Šo saskani nodrošina glib-networking bibliotēka.

4.2. GTK+ 3.2

GTK+ 3.2 ir GTK+ rīkkopas jaunākais laidiens, kas ir GNOME pamatā. Tajā ir iekļauts daudz jaunas funkcionalitātes izstrādātājiem, kā arī daudz iepriekšējās versijas kļūdu labojumu.

  • Teksta lauki tagad var saturēt padomus. Skatiet gtk_entry_set_placeholder_text funkciju.
  • Daudz citu sīkrīku atbalsta 'height-for-width' ģeometrisko pārvaldību. Tas ir svarīgi, lai iestatītu pamatotus etiķešu izmērus un pārbaudītu logu izmērus.
  • Jauni sīkrīki:
    • GtkLockButton priviliģētajām darbībām, kā redzams dažos GNOME kontroles centra paneļos.
    • GtkOverlay pārklājumu kontrolei pār satura lauku, kā redzams tīmekļa pārlūkos.
    • GtkFontChooserDialog — jauns fontu izvēles dialoglodziņš.
  • Daudz attīstītāks CSS tēmas atbalsts, izmantojot stilu klases primārajām un iekļautajām rīkjoslām.
  • HTML aizmugure Broadway, kas renderē lietotnes pārlūkā izmantojot tīmekļa ligzdas, ir uzlabota, taču tā joprojām ir eksperimentāla. Tā potenciāli atļauj jums vai nu palaist jūsu pašu lietotnes uz jūsu servera un piekļūt tām no jebkurienes, vai arī uzlikt tās uz publiskā servera, kas rada jaunu lietotnes saskarni katram atsevišķam lietotājam. Ņemiet vērā, ka, lai to panāktu, GTK+ ir jākompilē ar --enable-x11-backend --enable-broadway-backend karodziņiem un jāizmanto GDK_BACKEND vides mainīgais palaižot lietotni.
  • Ir pievienots atbalsts reftestiem, lai būtu vieglāk rakstīt testus.
  • Ir izstrādāti dažādi GTK+ veiktspējas uzlabojumi, piemēram, kešošanas izmēru pieprasījumu, CSS stila informācijas nolasīšanas un sīkrīku izmēru rēķināšanas jomās.

4.3. Clutter 1.8

GNOME grafiskā bibliotēka aparatūras paātrinātajām lietotāja saskarnēm Clutter piedāvā šādus uzlabojumus:

  • Jaunas darbības - tādas kā ClutterGestureAction žestu atpazinēju rakstīšanai, ClutterSwipeAction velkošo žestu noteikšanai, ClutterDropAction, lai padarītu izpildītājus par mešanas mērķiem lietojot ClutterDragAction, un ilgas piespiešanas atbalsts ClutterClickAction.
  • ClutterState pārejas var tikt sasaistītas ar objekta signāliem, veidojot scēnu ClutterScript.
  • Uzlabota Cairo zīmēšanas integrācija.
  • Cogl, GPU programmēšanas saskarne, ko izmanto Clutter, ir atdalīta kā atsevišķa bibliotēka.

4.4. Atmetamo bibliotēku izmantošana

Ir arī turpināts darbs pie atmetamo tehnoloģiju aizstāšanas ar labāku funkcionalitāti.

  • GConf tagad izmanto D-Bus pēc noklusējuma un tāpēc vairāk nepieprasa ORBit2 izmantošanu. Tā rezultātā atmetamās bibliotēkas ORBit2 un libIDL ir izņemtas no GNOME.
  • GNOME kodola moduļi tagad ir atkarīgi tikai no introspekcijas bāzētajiem Python saistījumiem (pygobject-3) un tādējādi pygtk, gnome-python un gnome-python-desktop vairs nav nepieciešami.
  • Dažas lietotnes (piemēram, Accerciser, Dasher, GHex, grafiskais atkļūdotājs Nemiver, kā arī paroļu un šifrēšanas atslēgu pārvaldības rīksSeahorse) tagad izmanto GSettings kā glabāšanas aizmuguri GConf vietā.
  • Atsevišķas pakotnes, tādas kā Epiphany tīmekļa pārlūks, ir pārvestas no dbus-glib izmantošanas uz GDBus izmantošanu, un no libunique izmantošanas uz G(tk)Application.

4.5. Vieglāk kompilēt GNOME ar JHBuild

GNOME būvēšanas rīks JHBuild vairs nebūvē tos moduļus, kuru uzinstalētā versija sistēmā ir pietiekama JHBuild vajadzībām. Tas tiek kontrolēts ar konfigurācijas opciju partial_build, un tā ir aktivizēta pēc noklusējuma. Komanda jhbuild sysdeps parāda, kuras sistēmas moduļi ir jau atrasti, kā arī to, kuri moduļi tiks būvēti.

Ja sākat būvēt GNOME no nulles ar jaunāko distribūciju, tad šī iespēja var dot jums iespēju kompilēt 50 moduļus mazāk.

4.6. Dažādi atjauninājumi izstrādātājiem

Citi GNOME platformas uzlabojumi 3.2 laidienā iekļauj:

  • Klasiskie (statiskie) Python saistījumi ir izņemti sākot ar PyGObject 3.0 un tikai dinamiskie Python saistījumi ir pieejami (izmantojot introspekciju). PyGObject 2 un 3 ir paralēli instalējami ja introspekcija ir izslēgta pēc noklusējuma PyGObject 2 pakotnēs. Lai uzzinātu ko vairāk, lasiet kā pārnest lietotnes no PyGObject 2 uz PyGObject 3.
  • Tracker ar versiju 0.12 nodrošina atbalstu Firefox ≥ 4.0, Thunderbird ≥ 5.0, MeeGoTouch, dažus papildus SPARQL parametrus, informācijas iegūšanu no EPub failiem, un lokālajām XDG direktorijām dēļ darbvirsmas failiem.
  • NetworkManager ar versiju 0.9 nodrošina introspekcijas atbalstu un vienkāršotāku D-Bus API. Lai uzzinātu ko vairāk, lasiet kā portēt lietotnes no NetworkManager versijas 0.8 uz 0.9.
  • Kā daļa no mēģinājumiem izmantot un popularizēt PKCS#11 kā sasaisti starp šifrēšanas bibliotēkām, dažādas gnome-keyring daļas ir sadalītas no darbvirsmas neatkarīgās bibliotēkās.
  • GtkSourceView tagad atbalsta sintakses iekrāsošanu Markdown un standarta ML failiem.
  • Evolution-Data-Server ir saņēmis daudzus labojumus introspekcijas atbalstā.
  • libfolks bibliotēkai tagad ir arī Evolution-Data-Server aizmugure, kuru izmanto jaunā Kontakti lietotne.
  • Dokumentācijas apstrādes rīku jomā gnome-doc-utils un xml2po tiek lēnām aizvietoti ar yelp-tools un itstool. yelp-xsl ir iekļauti daži eksperimentāli Mallard paplašinājumi, tādi kā apstākļu apstrāde un dinamiskās vārdnīcas.

5. Internacionalizācija

Pateicoties vispasaules GNOME tulkošanas projekta biedriem, GNOME 3.2 piedāvā atbalstu vairāk nekā 50 valodām, daudzās valodās iekļaujot arī tulkojumus lietotāja un administrēšanas rokasgrāmatām.

Atbalstītās valodas ir:

  • Arābu
  • Asamiešu
  • Astūriešu
  • Basku
  • Brazīlijas portugāļu
  • Britu angļu
  • Bulgāru
  • Dāņu
  • Franču
  • Galisiešu
  • Grieķu
  • Gudžaratu
  • Hindi
  • Holandiešu
  • Igauņu
  • Indonēziešu
  • Itāliešu
  • Ivrits
  • Japāņu
  • Katalāņu
  • Katalāņu (Valensija)
  • Korejiešu
  • Krievu
  • Latviešu
  • Lietuviešu
  • Norvēģu bukmols
  • Pandžabu
  • Portugāļu
  • Poļu
  • Rumāņu
  • Serbu
  • Serbu latīņu
  • Slovēņu
  • Somu
  • Spāņu
  • Taju
  • Tamilu
  • Turku
  • Uiguru
  • Ukraiņu
  • Ungāru
  • Vjetnamiešu
  • Vācu
  • Zviedru
  • Čehu
  • Ķīniešu (Honkonga)
  • Ķīniešu (Taivāna)
  • Ķīniešu (Ķīna)

Daudzas citas valodas ir daļēji atbalstītas, ar vairāk nekā pusi iztulkotu virkņu.

Detalizēta statistika, kā arī informācija par to, kā jūs varat palīdzēt iztulkot GNOME jūsu dzimtajā valodā, ir pieejama GNOME tulkojumu statusa lapā.

6. Kā iegūt GNOME 3.2

Lai instalētu vai uzlabotu jūsu sistēmu uz GNOME 3.2, mēs iesakām instalēt oficiālās pakotnes, ko nodrošina jūsu distribūcija. Pazīstamākajās distribūcijās GNOME 3.2 būs pieejams ļoti drīz, un dažām jau ir pieejamas izstrādes versijas ar GNOME 3.2.

Ja vēlaties izmēģināt GNOME, lejupielādējiet vienu no mūsu "dzīvās" sistēmas CD attēliem. Tie ir pieejami mūsu Iegūt GNOME lapā.

Ja jums pietiek drosmes un pacietības, lai būvētu GNOME no pirmkoda, mēs iesakām izmantot JHBuild, kas ir radīts, lai uzbūvētu pēdējo GNOME versiju no Git. Ar JHBuild var uzbūvēt GNOME 3.2.x, izmantojot gnome-3.2 moduļu kopu.

7. Nākotnes plāni — GNOME 3.4

Nākošais GNOME 3 sērijas laidiens ir plānots 2012. gada aprīlī. Daudzas jaunas iespējas un papildinājumi ir plānoti šai 3.4 versijai.

7.1. Lietotājam redzamās izmaiņas

  • Turpināsies darbs pie GNOME 3 attīstīšanas, piemēram, uzlabojot pelei sekojošo fokusu, kas, cita starpā, atvieglos vairāku lietotņu vienlaicīgu palaišanu.
  • Uzlabota GNOME Shell paplašinājumu (tie var dot uzlabojumus, pielāgojumus un papildus funkcionalitāti) instalēšana, aktivēšana un deaktivēšana.
  • Vieglāka dažu īpašo rakstzīmju un simbolu ievadīšana, pateicoties IBus.
  • Sociālo tīklu integrācija, izmantojot libsocialweb.
  • Jauna Empathy zvanīšanas saskarne, kas dos iespēju izvēlēties tīmekļa kameru un mikrofonu zvanam un pārvietot video priekšskatījuma rāmi, un, iespējams, atbalstīs video efektus.
  • Automātisks vairākvietu atbalsts, izmantojot systemd.
  • Uzlabota HTML vēstuļu attēlošana Evolution, izmantojot WebKit GtkHtml vietā.

7.2. Pieejamības izmaiņas

  • Tiek izstrādāta simbolisko un augsta kontrasta ikonu kopa. Ar šīm ikonām būs iespējamas jaunas, pieejamas un pilnīgas augsta kontrasta tēmas.
  • Tālāki papildinājumi GNOME Shell palielinātājā, tai skaitā sekošana kursoram un fokusam un papildus iespējas gaišuma un kontrasta pielāgošanai.
  • Tiek turpināts darbs pie GNOME Shell pieejamības un tās rīku attīstīšanas.

7.3. Izmaiņas izstrādātājiem

  • Turpināta platformas attīrīšana un sakārtošana (piemēram, pārejot no dbus-glib un libunique uz GDBus/G(tk)Application, un Evolution-Data-Server glabātuves aizmugures migrēšana no Gconf uz GSettings).
  • Pirmkoda arhīvu faili būs pieejami tikai .xz kompresijas formātā.

8. Veidotāji

Šis laidiens nebūtu iespējams bez GNOME kopienas smagā darba un sevis veltīšanas šim projektam. Apsveicam un sakām paldies ikvienam, kas palīdzēja tam kļūt par realitāti.

Šīs laidiena piezīmes var tikt brīvi tulkotas jebkurā valodā. Ja vēlaties tās pārtulkot savā dzimtajā valodā, sazinieties ar GNOME tulkošanas projektu.

Dokuments tiek izplatīts saskaņā ar Creative Commons Sharealike 3.0 licenci. Autortiesības © GNOME projekts.

Šīs laidiena piezīmes sastādījuši Olavs Viters (Olav Vitters), Andrē Klapers (André Klapper) un Alans Dejs (Allan Day) ar GNOME kopienas palīdzību.